Stálé pořady na výstavišti

Ke stažení - nejaktuálnější verze
Stálé pořady na výstavišti (70 kB, soubor *.pdf)

24. 4. \ 13.00–18.00
25.–26. 4. \ 10.00–18.00
Prostor před hlavním vchodem do Průmyslového paláce

BIBLIOBUS MĚSTSKÉ KNIHOVNY V PRAZE SEZNAMTE SE S NÁMI! – POJÍZDNÁ KNIHOVNA NA VELETRHU SVĚT KNIHY

Knihy k modernímu životnímu stylu patří stejně jako třeba internet nebo MP3. Ne všechny si chcete koupit. Ne všechny si můžete koupit. Řešení? Přij te si je půjčit do Městské knihovny v Praze!
[ Městská knihovna v Praze

26. 4. \ 14.00
Prostor před hlavním vchodem do Průmyslového paláce

SVĚT ABC

Časopis ABC zve všechny děti na zábavné odpoledne plné soutěží, her, legrace a překvapení. Odpoledne se v prostoru před Průmyslovým palácem ponoříte do kouzelného světa ABC!
[ vydavatelství Ringier

24.–27. 4.
stánek P 607 (pravé křídlo)

DOBRÝ DEN VE SVĚTĚ REKORDŮ

Zábavný program pro všechny věkové kategorie vycházející z údajů zaznamenaných v České knize rekordů. Program, při němž by se účastníci měli nejen pobavit, něco dozvědět, ale občas také nevycházet z údivu, co vše je možné. V programu se budou návštěvníci moci zúčastnit soutěžního KVÍZU, zhlédnout miniexpozici pelhřimovského Muzea rekordů a kuriozit, lámat si hlavu v herně hlavolamů, namalovat svou představu nové rekordní disciplíny nebo v soutěžích vyhrát Českou knihu rekordů.
[ Agentura Dobrý den

24.–27. 4.
naproti stánku L 410 (levé křídlo)

DĚTSKÁ DÍLNA POD KŘÍDLY ALBATROSU

Nakladatelství Albatros připravilo zónu pro děti i rodiče, kteří si budou chtít společně odpočinout od veletržního ruchu a přijít na jiné, pohádkové myšlenky.
z programu:

MALUJEME S … VÝTVARNÉ DÍLNY PRO DĚTI S NEJLEPŠÍMI ILUSTRÁTORY DĚTSKÝCH KNIH

Přijďte si namalovat obrázek do dílny Albatrosu! Pod dohledem nejlepších ilustrátorů knížek pro děti a mládež budete mít možnost okouknout základy řemesla a sami si zkusit namalovat obrázek. Určeno dětem od 5 let.

POHÁDKY A PŘEDSTAVENÍ – NECHTE SE PŘENÉST DO POHÁDKOVÉHO SVĚTA!

Pipi Punčochatá, Kocour Mikeš či Kašpárek tu na vás budou čekat, stačí se k nim jen připojit. Poslechněte si pohádky a prohlédněte si leporela. Každý den veletrhu se můžete těšit na jedno divadlo.

SOUTĚŽE

Zúčastněte se našich soutěží a vyhrajte hezký dárek! Určeno pro různé věkové skupiny dětí a mládeže. Nakresli postavičku z knížek Albatrosu! Vezmi rozum do kapsy s edicí Oko – vědomostní soutěže pro starší děti – motýli, ptáci, města či zeměpisné zajímavosti. Soutěž o nejhezčí báseň na téma poslaná sms-kou: vyhlášení vítězů a publikování vítězných prací na webu a v katalogu Klubu mladého čtenáře Albatrosu.


VÝSTAVY

STŘEDNÍ HALA

NEJKRÁSNĚJŠÍ ČESKÉ KNIHY 2007

[ Ministerstvo kultury ČR a Památník národního písemnictví

VÝSTAVA OBCE PŘEKLADATELŮ

Obec překladatelů vystavuje překlady oceněné prestižními literárními cenami v uplynulém období a představuje kolekci překladových titulů nominovaných na Cenu Josefa Jungmanna za nejlepší překlad v letošním roce.
[ Obec překladatelů

ŠPANĚLSKY PSANÁ LITERATURA V ČESKÝCH PŘEKLADECH

[ Svět knihy, s.r.o. a Městská knihovna v Praze

ŠUMAVA UMÍRAJÍCÍ A ROMANTICKÁ

Výstava reprintu unikátního díla Josefa Váchala, jež je jedním z nejvýznamnějších českých uměleckých děl 20. stol. Váchal osobně vytiskl a svázal 11 výtisků této naprosto originální knihy. Nakladatelství Paseka vydává 200 kusů tohoto unikátního díla v původním formátu (48 × 64 cm), zbývající náklad pak ve formátu zmenšeném. Ke knize je k dispozici německý překlad původního Váchalova textu.
[ nakladatelství Paseka

PAVEL KOHOUT (*1928) – KNIHY

Výstava k 80. jubileu dramatika, prozaika a publicisty Pavla Kohouta.
[ připravil Vladimír Pistorius

MAGNESIA LITERA

Výstava vítězných knih sedmého ročníku výročních knižních cen.
[ připravilo Občanské sdružení Litera ve spolupráci s PP Production

SKRYTĚ A DŮVĚRNĚ – ČESKÉ EROTICKÉ SOUKROMÉ TISKY 1918–1938

Výstava z privátních sbírek představuje v dobových kontextech fenomén soukromých erotických tisků, které vycházely v Československu v období první republiky.
[ Expozici připravil a uvede Josef Schwarz

MILOSTNÁ KORESPONDENCE V ČESKÉ LITERATUŘE 19. A 20. STOLETÍ

Tematická výstava představující knihy milostné korespondence známých i pozapomenutých osobností české kultury posledních dvou století.
[ Svět knihy, s.r.o., Radim Kopáč a Knihovna Národního muzea

LEVÉ KŘÍDLO
Foyer před levým křídlem

SLOVNÍK ROKU 2008

Slovník roku je mezinárodní soutěžní a propagační akcí, kterou již popatnácté pořádá Jednota tlumočníků a překladatelů. Klade si za cíl prezentovat celoroční slovníkovou a encyklopedickou produkci v České republice, ve Slovenské republice i v dalších zemích a má usnadnit přehled na trhu lexikografické literatury. Porota uděluje hlavní cenu Slovník roku a dále ceny za překladový slovník všeobecný, překladový slovník odborný, za slovník výkladový, biografický a elektronický, za encyklopedické dílo a za slovník vydaný v SR. V letošním 15. ročníku soutěže je též udělena cena „Slovník 15 let“.
V expozici Jednoty tlumočníků a překladatelů SLOVNÍK ROKU je vystaveno všech 159 titulů, které byly letos přihlášeny a navíc 15 laureátů hlavní ceny, odměněných ve všech dosavadních ročnících soutěže.
[ Jednota tlumočníků a překladatelů

Literární sál

ILUSTRÁTOŘI KNIH NEZÁVISLÝCH NAKLADATELŮ

[ FRA, občanské sdružení

ZLATÁ STUHA ANEB TO NEJLEPŠÍ Z ILUSTRACE 2007

Výroční prezentace českých ilustrátorů literatury pro děti a mládež představuje díla, která vznikla během loňského roku. Součástí výstavy je i kolekce prací ilustrátorů nominovaných na cenu Zlatá stuha za rok 2007.
[ Klub ilustrátorů dětské knihy a Česká sekce IBBY

ILUSTRÁTOŘI OCENĚNÍ NA BIB 2007

Výstava fotoreprodukcí oceněných ilustrátorů na Bienále Ilustrací Bratislava 2007 – Grand Prix 2007, Zlatá jablka 2007, Plakety BIB 2007 a Čestné uznání pro vydavatele.
[ Bibiana, medzinárodný dom umenia pre deti, Bratislava

stánek L 110 (kolektivní expozice)

ROK ZEMĚ A POLÁRNÍ ROK

Na stánku České geologické služby si můžete prohlédnout část expozice z putovní geologické výstavy „Planeta Země – mocná a zranitelná“ pořádané u příležitosti probíhajícího Roku planety Země 2008 a Polárního roku 2008, jejichž cílem je připomenout a přiblížit opomíjený význam geověd pro udržitelný rozvoj a optimální využití přírodních zdrojů.

MILOVNÍCI KNÍŽEK

Výstavu fotomontáží inspirovanou knihami připravil výtvarník a básník Miroslav Huptych.

PRAVÉ KŘÍDLO
sál Rosteme s knihou

KNIHY PRO DESET PRSTŮ – VÝSTAVA HMATOVÝCH KNIH

Výstava prezentuje menšinový a specifický obor knižní tvorby – hmatové knihy pro nevidomé děti. Kolekce hmatových knih byla vyrobena při příležitosti soutěže Tactus.cz 2007, která propaguje a podporuje rozšiřování a kvalitu knižní nabídky pro děti se zrakovým postižením.
[ Sdružení Hapestetika, Středisko rané péče Praha SPRP, Asociace rodičů a přátel dětí nevidomých a slabozrakých

PREMIOS CERVANTES

Premio Cervantes je nejvýznamnější literární cenou ve španělském jazyce. Poprvé byla vyhlášena v roce 1975 s cílem ohodnotit tvůrčí práci španělských a španělsky píšících autorů, jejichž dílo přispělo k obohacení literárního dědictví španělského jazyka. Cena se vyhlašuje koncem roku a je předávána 23. dubna, v den úmrtí Miguela de Cervantese na Univerzite v Alcalá de Henares J. V. španělským králem a královnou. Uvedenou cenu dostali nejvýznamnější španělsky píšící autoři. Jejich životopisy a jejich díla jsou soustředěny na této výstavě, která nabízí celkový pohled na společné literární dědictví španělsky mluvících zemí od svých začátků až po dnešní dny.
[ Ministerstvo kultury Španělska, Velvyslanectví Španělska v ČR, Institut Cervantes v Praze

stánek P 506 (pravé křídlo)

FESTIVAL TOURMAP

Soutěžní mapy a průvodce z celého světa, včetně řady exotických zemí. Česká produkce představuje kompletní nabídku všech vydavatelství.
[ Avant Promotion

MURIEL 2007 – VÍTĚZOVÉ KOMIKSOVÉHO OCENĚNÍ

Muriel je komiksové ocenění, které – podobně jako jiné oborové přehlídky – uděluje multimediální komiksový festival KomiksFEST!. Skleněné plastiky, odkazující k legendě domácího komiksu Kájovi Saudkovi, byly na podzim 2007 uděleny v celkem deseti kategoriích – a oceněné práce a jejich autory prezentuje tato výstava. Přijďte se podívat na to nejlepší z dospělého komiksu uplynulé sezóny!
[ Seqence, o.s.